7 Ağustos 2014 Perşembe

Barfi Film Yorumu (Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur!)

Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur!

Küçük yaşta annesini kaybeden ve babası tarafından yetiştirilen Barfi, sağır ve dilsiz olarak doğmuş; ancak hayat dolu ve son derece pozitif biri olarak büyümüştür. Aynı zamanda bir hayli haylaz bir genç olan Barfi’nin başı sık sık derde girmektedir. Yaşadığı şehre taşınan Shruti Ghosh isimli genç kadınla tanıştığında ise daha önce hiç karşılaşmadığı duygularla tanışmaya başlar. Barfi, üç ay içerisinde başka biriyle evlenecek olan Shruti’ye ilk görüşte vurulur, Shruti de zamanla ona karşı bir şeyler hissetmeye başlar. Ancak ortada büyük bir sorun vardır. Shruti, ailesi ve çevresi tarafından büyük tepkilere maruz kalır. Ailesi, kızlarının ‘normal’ biriyle evlenmesini ve ‘normal’ bir hayat sürmesini istemektedir ve bu birlikteliğin gerçekleşmesine izin vermeyecektir. Yıllar sonra yolları tekrar kesiştiğinde Barfi’nin kalbinde başka biri vardır; Shruti içinse seçim yapma zamanıdır…

Ana kahraman dilsiz ve sağır olan Barfi'nin yaşam öyküsünü anlatan bu hint filmi iki farklı aşk hikayesini barındırıyor. Yer yer komedi, dram ve romantizmi içinde barındıran film, tarz olarak bilinen hint filmi klasiklerinden. Masumluğu, saflığı ve güzelliği komedi ve aşk dolu duygularla beslemiş olan senarist güzel bir senaryo koymuş ortaya. Oyuncuları bakımından da başarılı olan yapıt izlenmesi gereken hint filmleri arasında yer alıyor. 

Uyarı filmin sonunda gözlerinizden yaş gelebilir.

Benim Puanım 8.5/102 yorum :

 1. Ben filme başladım sonra devamını getiremedim sıkıldım diye kapattım nedense. İzlesem mi acaba tekrardan dedirtti şimdi yazı bana :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hint filmleri uzunluğundan dolayı konuya girişte gecikme yaşıyor buda seyirciyi sıkabiliyor. Filmi sonuna kadar izlediğinizde işler değişiyor. İzlemenizi tavsiye ederim.

   Sil

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 1/B maddesine göre, sayfada paylaşılan yazıların isimsiz ve izinsiz kullanılması suç sayılmaktadır.
KERİM ÇALIŞKAN. Tema resimleri duncan1890 tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
 • CÖMERTBİLGE
 • +