25 Kasım 2018 Pazar

BAZEN BAŞLAMADAN BİTER ANILAR

Bazı sorular vardır cevabı olamayan.

Sorulduğu an prangalar vurulur diline cevap veremezsin.

Bazı sorular vardır duyulmak istenmeyen.

Cevaplandığı anda dünyayı cehenneme çeviren.

Bazı sorular vardır yerli yersiz soruldu mu sizi kahreden parçalayan öldüren yok eden. Sorma sus azcık ne olur etme dediği anlar vardır kalbinizin, atışları değişir, boğazınız düğümlenir, yutkunamazsınız, nefes alamazsınız, olduğunuz yerde kala kalırsınız, ivme iner aklınıza, kulaklarınız keşke duymasaydım der, dilsiz kalıp susarsınız veya tek kelime, tek kelime çünkü başka kelimeye yer yoktur, düşünmeye mecal kalmamıştır.

Bu soru size sorulmamıştır, ona işte ona sorulmuştur, ona diyorum çünkü o cevabı duyduktan sonra o olmuştur. Yok olmuştur, uzaklaşmıştır sınırlarınızdan, artık tariflerken o dersiniz bak orada işte o orada, işte o o kadar uzakta ve siz sonrasında o gitmişti dersiniz gözünüzden bir damla yaş süzülürken ve işte öyle oldu der anlatırsınız.

Başlamadan biter işte bazen anılar.

Başlamadan bitme işini de bir türlü anlamadım ya neyse. Başlatamamışsın işte be adam ne sızlanıyorsun.

Sonra çıkarsın çatıya yıldızları seyredersin tek başına seyret dur ne var ki, yalnızlığını gör dur, o başkasıyla birliktelik kurarken, sen say bu gece gökyüzünde kaç yıldız var diye anca yıldız sayarsın zaten.

2016/11


6 yorum :

 1. Blog un yeni galiba. Hayırlı olsun. Çok güzel bir paylaşım ve de görsel. Ben de beklerim. Selamlar 😊🤚

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. pek yeni sayılmaz aslında worpress e geçmiştim siteye virüs bulaştı tüm kayıtlar gitti açıkcası, gerisin geri eski bloga döndüm :) teşekkürler takipteyim.

   Sil
 2. cok guzell.. benimde yasadigim bi durum ama abartilinca hos olmuyor icinden cikamayip hala kurcalamaya devam ettigin zaman

  YanıtlayınSil
 3. Bazen başlamadan bitmesinin en iyisi olduğunu geç de olsa anlarız. Çok güzel bir yazıydı teşekkürler :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, beğendiğinize sevindim. Yorumunuza katılıyorum, bazen başlamadan bitmesi en iyisi oluyor.

   Sil

Blog içeriğinde yer alan tüm metinler şahsım (Kerim Çalışkan) tarafından kaleme alınmış olup 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 1/B maddesine göre, sayfada paylaşılan yazıların isimsiz ve izinsiz kullanılması suç sayılmaktadır. ( Bu sitede hiçbir siteden metin alıntısı yapılmamış olup metin içi alıntılarda özellikle belirtilmiştir.)
KERİM ÇALIŞKAN. Tema resimleri duncan1890 tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
 • CÖMERTBİLGE
 • +